УкрПРОДТЕСТ

Український науково-методичний центр оцінки відповідності
та випробувань харчових продуктів, виробів, що контактують з харчовими продуктами,
іграшок, парфумерно-косметичної продукції та продукції побутової хімії

 

 

  • Bak_sert_2014_n.jpg
  • cusm1nn.jpg
  • GMO_sert_2014_n.jpg
  • sanitar_gigien_ozinka2.jpg
  • ukrprodtest_voda.jpg
03680, м. Київ-143,
вул. Метрологічна, 4
тел.: 526-52-29 (приймальня)
факс: 526-42-60 (приймальня)
ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 
 

Органічна продукція

Органічне виробництво

Виробництво органічної продукції (сировини) - виробнича діяльність фізичних або юридичних осіб (у тому числі з вирощування та переробки), де під час такого виробництва виключається застосування хімічних добрив, пестицидів, генетично модифікованих організмів (ГМО), консервантів тощо, та на всіх етапах виробництва (вирощування, переробки) застосовуються методи, принципи та правила, визначені Законом України «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини» для отримання натуральної (екологічно чистої) продукції, а також збереження та відновлення природних ресурсів.

 

Ідея органічного виробництва (землеробства) (en: Organic_Farming) полягає у повній відмові від застосування ГМОантибіотиківотрутохімікатів та мінеральних добрив. Це призводить до підвищення природної біологічної активності у ґрунті, відновлення балансу поживних речовин, підсилюються відновлювальні властивості, нормалізується робота живих організмів, відбувається приріст гумусу, і як результат – збільшення урожайності сільськогосподарських культур.

Результатом органічного виробництва є екологічна безпечна продукція, вільна від ГМО та невластивих продуктам харчування хімічних елементів. Ідея органічного землеробства є популярною у багатьох країнах світу, в т.ч. у Європі.

Органічна продукція

Результатом органічного виробництва є органічна продукція - продукція, отримана в результаті сертифікованого виробництва відповідно до вимог Закону України «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини».

Реалізація органічної продукції дозволяється лише за наявності сертифіката відповідності. (детальніше)

Органічна продукція належним чином маркується. На етикетці повинен бути нанесений відповідний логотип, а також інформація про відповідний орган сертифікації.

Використання державного логотипа та маркування органічної продукції (сировини) для позначення органічних продуктів є обов’язковими. Дозволяється також використання недержавних (приватних) логотипів, запроваджених безпосередньо суб’єктами господарювання, які здійснюють виробництво, реалізацію органічної продукції (сировини), чи їх об’єднаннями.

Державний логотип складається з напису "органічний продукт" та відповідного графічного зображення. Не допускається використання напису "органічний продукт" у власних назвах продуктів та торговельних марках при рекламуванні, а також у випадку маркування продукції, яка перебуває на стадії перехідного періоду до органічного виробництва.

Використання державного логотипа встановленого зразка та маркування органічної продукції (сировини) здійснюються за наявності відповідного сертифіката.

На маркуванні також зазначаються кодові номери органу, який здійснив підтвердження відповідності.

 

Переваги органічної продукції:

• Відмінні смакові якості, відсутність шкідливих домішок, високі стандарти якості органічної продукції, мають позитивний вплив на ваш організм, охороняють ваше здоров'я.
• Органічна продукція безпечна для людини й навколишнього середовища, вона не забруднена нітратами, важкими металами, залишками пестицидів, гербіцидів й інших речовин хімічного синтезу.
• Органічна продукція не містить хвороботворних мікроорганізмів, паразитів і алергенних компонентів.
• Органічна продукція не містять генетично модифікованих організмів і речовин, зроблених на їхній основі.
• Органічна продукція зберігає живильні властивості, якість, безпечність й натуральний склад при переробці, оскільки використовуються тільки натуральні методи переробки й традиційні рецепти, природні речовини й матеріали для пакування, заборонене використання синтетичних ароматизаторів, консервантів, добавок і т.д.
• Вживання органічної продукції опосередковано сприяє збереженню навколишнього середовища, а саме позитивно впливає на відтворення природної родючості ґрунтів, сприяє збільшенню природного біорізноманіття; поліпшує здоров'я тварин, оскільки застосовуються такі методи їхнього утримання, які узгоджуються з їх природними потребами й не заподіюють страждання тваринам.

 

Сертифікація органічної продукції

Роботи з сертифікації органічної продукції в органі з сертифікації ДП “Укрметртестстандарт” проводяться науково-технічним відділом оцінки відповідності продукції УкрПРОДТЕСТу

Роботи з сертифікації органічної продукції в загальному випадку включають наступні етапи:

• прийняття заявки,
• експертиза документів,
• вибір схеми (моделі) сертифікації,
• прийняття рішення за заявкою,
• відбір, ідентифікація продукції,
• випробування продукції,
• проведення аудиту (обстеження, атестація, сертифікація/оцінка системи безпечності/управління якістю) виробництва,
• аналіз одержаних результатів оцінки відповідності продукції,
• прийняття рішення про можливість видачі сертифіката та оформлення і видачу сертифіката відповідності.

 

Схеми (моделі), що застосовуються для органічної продукції

Схема (модель) сертифікації заявленої органічної продукції визначається органом за узгодженням з заявником до початку робіт з сертифікації у відповідності з вимогами документів Державної системи сертифікації, діючих правил та порядків. Вибір схеми (моделі) залежить від виду продукції, її кількості, стану виробництва та інших вихідних даних.

Схеми (моделі) сертифікації органічної продукції:
а) сертифікація кожної партії продукції (розмір партії визначається згідно якісного посвідчення або рахунку-фактури);
б) сертифікація з обстеженням виробництва;
в) сертифікація з атестацією виробництва;
г) сертифікація з оцінкою системи управління якості;
д) сертифікація продукції з проведенням сертифікаційних випробувань та технаглядом.


Схеми (моделі) сертифікації з атестацією виробництва або з оцінкою сертифікованої системи упрвління якістю застосовуються у випадку бажання виключно виробника продукції, що випускається серійно, (включно іноземного) одержати сертифікат на термін дії з правом самостійно застосовувати його до кожної випущеної партії продукції.

 

Нормативні та законодавчі акти, що стосуються органічної продукції

 

Детальніше

 

 

 

З питань сертифікації органічної продукції звертатись:

03143, м. Київ, вул. Метрологічна, 4, ДП “Укрметртестстандарт”, кімната № 137

 

Начальник Українського науково-методичного центру оцінки відповідності та випробувань харчових продуктів, виробів, що контактують з харчовими продуктами, іграшок, парфумерно-косметичної продукції та продукції побутової хімії (УкрПРОДТЕСТ)
Семенович Володимир Костянтинович,
тел. (044) 526-02-46, факс. (044) 526-65-02, e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Заступник начальника Українського науково-методичного центру оцінки відповідності та випробувань харчових продуктів, виробів, що контактують з харчовими продуктами, іграшок, парфумерно-косметичної продукції та продукції побутової хімії (УкрПРОДТЕСТ)
Гарбарчук Галина Степанівна,
тел. (044) 526-43-20, факс. (044) 526-65-02, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Начальник науково-технічного відділу оцінки відповідності харчових продуктів, виробів, що контактують з харчовими продуктами, іграшок, парфумерно-косметичної продукції та продукції побутової хімії УкрПРОДТЕСТу
Терещенко Наталія Михайлівна,
тел. (044) 526-43-20, факс. (044) 526-65-02, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Заступник начальника науково-технічного відділу оцінки відповідності харчових продуктів, виробів, що контактують з харчовими продуктами, іграшок, парфумерно-косметичної продукції та продукції побутової хімії УкрПРОДТЕСТу

Яковенко Оксана Миколаївна,
тел./факс (044) 526-65-02, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.