УкрПРОДТЕСТ

Український науково-методичний центр оцінки відповідності
та випробувань харчових продуктів, виробів, що контактують з харчовими продуктами,
іграшок, парфумерно-косметичної продукції та продукції побутової хімії

 

 

  • Bak_sert_2014_n.jpg
  • cusm1nn.jpg
  • GMO_sert_2014_n.jpg
  • sanitar_gigien_ozinka2.jpg
  • ukrprodtest_voda.jpg
03680, м. Київ-143,
вул. Метрологічна, 4
тел.: 526-52-29 (приймальня)
факс: 526-42-60 (приймальня)
ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 
 

Сертифікат «Без ГМО»

Наявність чи відсутність у харчових продуктах генетично модифікованих організмів (ГМО) повинна бути обов’язково відображена на етикетці харчового продукту написом "з ГМО" чи "без ГМО", що повинно підтверджуватися відповідними процедурами.

 

УкрПРОДТЕСТ проводить роботи з оцінки наявності/відсутності ГМО в харчових продуктах з оформленням сертифіката
«Без ГМО».

Генетично модифікований організм, живий змінений організм (ГМО) - будь-який організм, у якому генетичний матеріал був змінений за допомогою штучних прийомів переносу генів, які не відбуваються у природних умовах. Забороняється промислове виробництво та введення в обіг ГМО, а також продукції, виробленої із застосуванням ГМО, до їх державної реєстрації. (Стаття 15 Закону України від 31.05.2007 № 1103-V“ Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів”).

На сьогоднішній день жодної лінії ГМО в Україні не зареєстровано. Контроль відсутності ГМО проводиться при імпорті та експорті продукції.

Проведення робіт з оцінки наявності/відсутності ГМО в харчових продуктах з оформленням сертифіката «Без ГМО»

Роботи з оцінки наявності/відсутності ГМО в харчових продуктах з оформленням сертифіката «Без ГМО» в органі з сертифікації ДП “Укрметртестстандарт” проводяться науково-технічним відділом оцінки відповідності продукції УкрПРОДТЕСТу.

Роботи з оцінки наявності/відсутності ГМО в харчових продуктах з оформленням сертифіката «Без ГМО» в загальному випадку включають наступні етапи:
• прийняття заявки,
• експертиза документів,
• вибір схеми (моделі) сертифікації,
• прийняття рішення за заявкою,
• відбір, ідентифікація продукції,
• випробування продукції,
• проведення аудиту (обстеження, атестація, сертифікація/оцінка системи безпечності/управління якістю) виробництва,
• аналіз одержаних результатів оцінки відповідності продукції,
• прийняття рішення про можливість видачі сертифіката «Без ГМО» та оформлення і видачу сертифіката «Без ГМО»

 

Схеми (моделі), що застосовуються для оцінки наявності/відсутності ГМО в харчових продуктах з оформленням сертифіката «Без ГМО»

Схема (модель) сертифікації заявленої продукції визначається органом за узгодженням з заявником до початку робіт з сертифікації у відповідності з вимогами документів Державної системи сертифікації, діючих правил та порядків. Вибір схеми (моделі) залежить від виду продукції, її кількості, стану виробництва та інших вихідних даних.

Детальніше 

 

 

ПЕРЕЛІК харчових продуктів, щодо яких здійснюється контроль вмісту генетично модифікованих організмів

ПЕРЕЛІК харчових продуктів, щодо яких здійснюється контроль вмісту генетично модифікованих організмів, затверджений наказом МОЗ України № 971 від 09.11.2010 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 13 грудня 2010 р. за № 1248/18543.

 

Нормативні та законодавчі акти, що стосуються

 

Детальніше 

 

 

 

 З питань проведення робіт для оформлення сертифіката «Без ГМО» звертатись: 

03143, м. Київ, вул. Метрологічна, 4, ДП “Укрметртестстандарт”, кімнати № 137, 140

 

Заступник начальника Українського науково-методичного центру оцінки відповідності та випробувань харчових продуктів, виробів, що контактують з харчовими продуктами, іграшок, парфумерно-косметичної продукції та продукції побутової хімії (УкрПРОДТЕСТ)
Гарбарчук Галина Степанівна,
тел. (044) 526-43-20, факс (044) 526-65-02, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Начальник науково-технічного відділу оцінки відповідності харчових продуктів, виробів, що контактують з харчовими продуктами, іграшок, парфумерно-косметичної продукції та продукції побутової хімії УкрПРОДТЕСТу
Терещенко Наталія Михайлівна,
тел. (044) 526-43-20, факс (044) 526-65-02, e-mail:   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Заступник начальника науково-технічного відділу оцінки відповідності харчових продуктів, виробів, що контактують з харчовими продуктами, іграшок, парфумерно-косметичної продукції та продукції побутової хімії УкрПРОДТЕСТу
Яковенко Оксана Миколаївна,
тел./факс (044) 526-65-02, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.