УкрПРОДТЕСТ

Український науково-методичний центр оцінки відповідності
та випробувань харчових продуктів, виробів, що контактують з харчовими продуктами,
іграшок, парфумерно-косметичної продукції та продукції побутової хімії

 

 

  • Bak_sert_2014_n.jpg
  • cusm1nn.jpg
  • GMO_sert_2014_n.jpg
  • sanitar_gigien_ozinka2.jpg
  • ukrprodtest_voda.jpg
03143, м. Київ-143,
вул. Метрологічна, 4
тел.: 526-52-29 (приймальня)
факс: 526-42-60 (приймальня)
ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 
 

Споживче маркування

Споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору. Інформація повинна бути надана споживачеві до придбання ним товару чи замовлення роботи (послуги). Інформація про продукцію не вважається рекламою. (Закон України “Про захист прав споживачів”, стаття 15. “Право споживача на інформацію про продукцію”)

Закон України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів»

Згідно з чинним законодавством Інформація про продукцію повинна містити:

Детальніше 

Проведення робіт з оцінки відповідності споживчого маркування продукції

Оцінка відповідності споживчого маркування продукції: харчові продукти, тютюнові вироби; парфумерно-косметична продукція; вироби, що контактують з харчовими продуктами (посуд, упаковка); іграшки; мийні засоби та товари побутової хімії; у ДП “Укрметртестстандарт” проводиться науково-технічним відділом оцінки відповідності продукції УкрПРОДТЕСТу згідно з вимогами нормативно-правових актів, відповідних технічних регламентів та нормативних документів на конкретну продукцію.

 


Роботи з оцінки відповідності
споживчого маркування продукції в загальному випадку включають:

 прийняття та реєстрація заявки;

 укладання договору на проведення робіт;

 оцінка відповідності споживчого маркування продукції заявленим вимогам (перевірка повноти інформації, правильності оформлення етикетки, аналіз-експертиза відповідності заявленої інформації, тощо);

 оформлення одержаних результатів оцінки відповідності споживчого маркування продукції (висновок / звіт, тощо).

Маркування ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ

Маркування - усі слова, описи, знаки для товарів і послуг, назва марки, зображення чи символи, що стосуються харчових продуктів і розміщені на будь-якій упаковці, етикетці (стікері), споживчій тарі, контретикетці, кольєретці, ярлику, пробці, листку-вкладиші, документи, повідомленні, інших елементах упаковки, що супроводжують чи належать до цього виду харчових продуктів.

Маркування харчових продуктів виконується українською мовою, а у разі необхідності додатково може бути нанесене також іншими мовами.

 

Маркування харчових продуктів та спосіб, яким його виконують, не повинні:

Детальніше 

Маркування харчових продуктів повинно містити таку обов'язкову інформацію:

Детальніше 

Маркування МИЙНИХ ЗАСОБІВ

Мийний засіб маркується шляхом нанесення на зовнішню поверхню паковання чи етикетку напису чіткими літерами, що не змиваються протягом строку придатності такого засобу, із зазначенням:

Детальніше 

 

 

Маркування ІГРАШОК

Іграшки можуть бути введені в обіг тільки в разі їх відповідності вимогам, установленим Технічним регламентом безпечності іграшок.

Іграшки на ринку можуть бути розміщені тільки за наявності національного знака відповідності на іграшці, необхідних документів, інструкцій та інформації про безпечність, які складаються згідно з вимогами законодавства про мови, а також відповідати вимогам безпечності та санітарним нормам.

 

Особливості застосування національного знака відповідності:

Детальніше 

Умови нанесення національного знака відповідності:

Детальніше 

Виробники повинні забезпечувати нанесення на іграшках найменування, типу, номера партії, серійного номера чи номера моделі або іншого елемента, що дає змогу їх ідентифікувати, а в разі, коли розмір або характер іграшки не дає змоги нанести зазначені дані на іграшку, необхідна інформація зазначається на пакуванні або в документі, що додається до іграшки.

Виробники зобов’язані зазначати власне найменування, зареєстровану торговельну марку (знак для товарів і послуг) та адресу на іграшці, а якщо це неможливо, - на її пакуванні або в документі, що додається до іграшки.

На етикетках (ярликах), прикріплених до іграшок згідно Технічного регламенту, або на пакуванні та в інструкціях, що додаються до іграшки, повинно міститися попередження про можливі небезпеку і ризики заподіяння шкоди, пов’язані з використанням таких іграшок, та способи запобігання їх виникненню.

Попередження щодо безпечного використання іграшок: 

Детальніше 

 

Наші контакти:

Детальніше