УкрПРОДТЕСТ

Український науково-методичний центр оцінки відповідності
та випробувань харчових продуктів, виробів, що контактують з харчовими продуктами,
іграшок, парфумерно-косметичної продукції та продукції побутової хімії

 

 

  • Bak_sert_2014_n.jpg
  • cusm1nn.jpg
  • GMO_sert_2014_n.jpg
  • sanitar_gigien_ozinka2.jpg
  • ukrprodtest_voda.jpg
03143, м. Київ-143,
вул. Метрологічна, 4
тел.: 526-52-29 (приймальня)
факс: 526-42-60 (приймальня)
ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 
 

Технічний регламент безпечності іграшок

На сьогоднішній день в Україні діє Технічний регламент безпечності іграшок, який  встановлює вимоги до безпечності іграшок та їх обігу на території України.

Технічний регламент розроблено на основі Директиви 2009/48/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 18 червня 2009 р. про безпеку іграшок.

Дія цього Технічного регламенту поширюється на продукцію, що розроблена або призначена для використання у грі дітьми віком до 14 років.

Дія цього Технічного регламенту не поширюється на:

  • обладнання для ігрових майданчиків, призначене для громадського користування;
  • гральні автомати, призначені для громадського користування, незалежно від того, чи приводяться вони в дію за допомогою монет, чи ні;
  • іграшкові транспортні засоби, оснащені двигунами внутрішнього згоряння;
  • іграшки з паровими двигунами;
  • пращі та катапульти.

Введення іграшок в обіг здійснюється за умови їх відповідності встановленим суттєвим вимогам щодо безпечності, а саме загальним вимогам щодо безпечності, визначеним у пункті 34  Технічного регламенту, та особливим вимогам щодо безпечності, які їх стосуються і наведені в додатку 2 Технічного регламенту.

 Виробники повинні складати необхідну технічну документацію згідно з пунктами 59-61  Технічного регламенту та проводити відповідну процедуру оцінки відповідності згідно з пунктами 51-53  Технічного регламенту.

Якщо відповідність іграшки вимогам, які до неї застосовувалися, доведена в результаті проведення зазначеної процедури оцінки відповідності, виробники складають декларацію про відповідність згідно з пунктами 41-43  Технічного регламенту та наносять знак відповідності технічним регламентам відповідно до пункту 48  Технічного регламенту.

Виробники зберігають технічну документацію та декларацію про відповідність протягом 10 років після введення іграшки в обіг.

Нормативні та законодавчі акти, що стосуються оцінки відповідності іграшок

 

Детальніше 

 

 

 

 

Перелік національних стандартів, що ідентичні гармонізованим європейським стандартам та відповідність яким надає презумпцію відповідності іграшок вимогам Технічного регламенту безпечності іграшок (наказ Мінекономрозвитку від 18.05.2018 № 683 у редакції наказу Мінекономрозвитку від 20.06.2019 № 1054)

Перелік національних стандартів для цілей Технічного регламенту  затверджується та оприлюднюється відповідно до закону.

Відповідність іграшки стандартам з переліку національних стандартів чи їх частинам надає презумпцію відповідності такої іграшки вимогам щодо безпечності, встановленим у пунктах 33-35  та додатку 2 Технічного регламенту безпечності іграшок, охоплених цими стандартами або їх частинами.

Оцінка відповідності іграшок

Роботи з оцінки відповідності продукції в загальному випадку включають наступні етапи:

Детальніше

 

 

 

Вимоги до технічної документації

Детальніше

 

 

 

 

 

З питань оцінки відповідності  продукції звертатись:

вул. Метрологічна, 4, м. Київ, 03143, ДП “УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ”, кімнати № 137, 140

 

Начальник Українського науково-методичного центру оцінки відповідності та випробувань харчових продуктів, виробів, що контактують з харчовими продуктами, іграшок, парфумерно-косметичної продукції та продукції побутової хімії (УкрПРОДТЕСТ)
Семенович Володимир Костянтинович,
тел (044) 526-02-46, факс (044) 526-65-02, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Начальник науково-технічного відділу оцінки відповідності харчових продуктів, виробів, що контактують з харчовими продуктами, іграшок, парфумерно-косметичної продукції та продукції побутової хімії УкрПРОДТЕСТ
Терещенко Наталія Михайлівна,
тел. (044) 526-43-20, факс. (044) 526-65-02, e-mail:   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Заступник начальника науково-технічного відділу оцінки відповідності харчових продуктів, виробів, що контактують з харчовими продуктами, іграшок, парфумерно-косметичної продукції та продукції побутової хімії УкрПРОДТЕСТ
Яковенко Оксана Миколаївна,
тел./факс (044) 526-65-02, e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Провідний інженер із стандартизації
Пархомчук Алла Валеріївна
тел.: (044) 526-34-77
e-mail.: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

З питань видачі рішень або листів-роз’яснень з метою  митних оформлень імпортних товарів звертатись за тел. (044) 526-65-02