УкрПРОДТЕСТ

Український науково-методичний центр оцінки відповідності
та випробувань харчових продуктів, виробів, що контактують з харчовими продуктами,
іграшок, парфумерно-косметичної продукції та продукції побутової хімії

 

 

  • Bak_sert_2014_n.jpg
  • cusm1nn.jpg
  • GMO_sert_2014_n.jpg
  • sanitar_gigien_ozinka2.jpg
  • ukrprodtest_voda.jpg
03143, м. Київ-143,
вул. Метрологічна, 4
тел.: 526-52-29 (приймальня)
факс: 526-42-60 (приймальня)
ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 
 

Технічний регламент мийних засобів

На сьогоднішній день в Україні діє Технічний регламент мийних засобів, який  установлює вимоги до мийних засобів і поверхнево-активних речовин, що входять до їх складу.

Технічний регламент мийних засобів розроблено з урахуванням Регламенту № 648/2004 Європейського Парламенту та Ради ЄС від 31 березня 2004 р. про мийні засоби.

 

 

Уведення в обіг мийних засобів та поверхнево-активних речовин можливе тільки в разі, коли вони не загрожують безпеці навколишнього природного середовища та відповідають вимогам щодо:

• рівня біологічного розкладу поверхнево-активних речовин;
• маркування мийних засобів;
• інформації, яка надається на запит визначених законодавством органів виконавчої влади;
• обмеження щодо вмісту фосфатів та інших сполук фосфору в мийних засобах.

 

 

Вимоги Технічного регламенту мийних засобів поширюються на:

• мийні засоби, призначені для прання або очищення та введені в обіг на території України для потреб споживача (користувача);
• мийні засоби, призначені для замочування, полоскання, підкрохмалювання, апретування, пом’якшування або вибілювання виробів з тканин;
• мийні засоби, призначені для очищення поверхонь, матеріалів, виробів, механізмів, механічних пристроїв, транспортних засобів та допоміжного обладнання, інструментарію, апаратури тощо;
• інші мийні засоби, призначені для використання під час прання та очищення.

Вимоги Технічного регламенту мийних засобів не поширюються на:

• мило тверде;
• косметичні засоби;
• поверхнево-активні речовини, які мають дезінфікуючі властивості;
• мийні засоби, що містять не більш як 0,2 відсотка поверхнево-активних речовин.

 

 

Ідентифікаційною ознакою мийного засобу є його призначення.

 

Інформація про призначення зазначається в маркуванні та інструкції із застосування мийного засобу.

 

 

 

Нормативні та законодавчі акти, що стосуються оцінки відповідності мийних засобів

 

Детальніше 

 

 

 

Оцінка відповідності мийних засобів

Для проведення оцінки відповідності мийних засобів на вибір виробника або його уповноваженого представника застосовується модуль А1 (внутрішній контроль виробництва з проведенням випробувань продукції під наглядом) або модуль F1 (відповідність на основі перевірки продукції), що визначені у модулях оцінки відповідності, які використовуються для розроблення процедур оцінки відповідності, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 13 січня 2016 р. № 95 

З метою перевірки відповідності продукції вимогам цього Технічного регламенту з використанням модуля А1 (внутрішній контроль виробництва з проведенням випробувань продукції під наглядом) проводяться належні випробування типових представників відповідного асортиментного (модельного) ряду мийних засобів або поверхнево-активних речовин.

За вибором виробника зазначені випробування проводяться акредитованою випробувальною лабораторією виробника або під відповідальність призначеного органу з оцінки відповідності, обраного виробником.

У разі отримання позитивних результатів випробувань типових представників відповідного асортиментного (модельного) ряду мийних засобів або поверхнево-активних речовин такий асортиментний (модельний) ряд мийних засобів або поверхнево-активних речовин вважається затвердженим. У такому випадку призначений орган з оцінки відповідності видає документ про відповідність асортиментного (модельного) ряду мийних засобів або поверхнево-активних речовин вимогам цього Технічного регламенту (звіт, висновок тощо).

Перевірка відповідності асортиментного (модельного) ряду мийних засобів або поверхнево-активних речовин вимогам цього Технічного регламенту здійснюється кожні два роки та у разі зміни виробничого процесу та/або сировини для виготовлення мийних засобів.

За результатами проведення оцінки відповідності виробник або його уповноважений представник складає декларацію про відповідність мийного засобу вимогам цього Технічного регламенту за формою згідно з додатком 3 та наносить у встановленому порядку знак відповідності технічним регламентам на зовнішню поверхню паковання чи етикетку, або на супровідні документи - у разі коли мийний засіб постачається нерозфасованим.

Роботи з оцінки відповідності продукції в загальному випадку включають наступні етапи:

Детальніше

 

 

 

Вимоги до технічної документації

Технічна документація повинна бути складена державною мовою та містити:

Детальніше 

 

 

 

Випробування мийних засобів та поверхнево-активних речовин, що входять до їх складу

Випробування мийних засобів та поверхнево-активних речовин, що входять до їх складу, проводяться згідно з національними стандартами, перелік яких затверджується МІНЕКОНОМІКИ.

 

 

 

Інформація, яка надається виробниками мийних засобів

Виробник мийного засобу забезпечує зберігання документації, що містить:
• результати випробувань біологічного розкладу поверхнево-активних речовин, що входять до складу мийного засобу;
• результати випробувань мийного засобу щодо вмісту в ньому фосфатів та інших сполук фосфору;
• технічний опис інгредієнтів згідно з додатком 2 технічного регламенту.

 

 

З питань оцінки відповідності продукції звертатись:

вул. Метрологічна, 4, м. Київ, 03143, ДП “УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ”, кімнати № 137, 140

 

Начальник Українського науково-методичного центру оцінки відповідності та випробувань харчових продуктів, виробів, що контактують з харчовими продуктами, іграшок, парфумерно-косметичної продукції та продукції побутової хімії (УкрПРОДТЕСТ)
Семенович Володимир Костянтинович,
тел. (044) 526-02-46, факс (044) 526-65-02, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Начальник науково-технічного відділу оцінки відповідності харчових продуктів, виробів, що контактують з харчовими продуктами, іграшок, парфумерно-косметичної продукції та продукції побутової хімії УкрПРОДТЕСТу
Терещенко Наталія Михайлівна,
тел. (044) 526-43-20, факс (044) 526-65-02, e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Заступник начальника науково-технічного відділу оцінки відповідності харчових продуктів, виробів, що контактують з харчовими продуктами, іграшок, парфумерно-косметичної продукції та продукції побутової хімії УкрПРОДТЕСТу
Яковенко Оксана Миколаївна,
тел./факс (044) 526-65-02, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

З питань видачі рішень або листів-роз’яснень з метою  митних оформлень імпортних товарів звертатись за тел. (044) 526-65-02