УкрПРОДТЕСТ

Український науково-методичний центр оцінки відповідності
та випробувань харчових продуктів, виробів, що контактують з харчовими продуктами,
іграшок, парфумерно-косметичної продукції та продукції побутової хімії

 

 

  • Bak_sert_2014_n.jpg
  • cusm1nn.jpg
  • GMO_sert_2014_n.jpg
  • sanitar_gigien_ozinka2.jpg
  • ukrprodtest_voda.jpg
03143, м. Київ-143,
вул. Метрологічна, 4
тел.: 526-52-29 (приймальня)
факс: 526-42-60 (приймальня)
ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 
 

Сертифікат «Без ГМО»

Наявність чи відсутність у харчових продуктах генетично модифікованих організмів (ГМО) повинна бути обов’язково відображена на етикетці харчового продукту написом "з ГМО" чи "без ГМО", що повинно підтверджуватися відповідними процедурами.

 

УкрПРОДТЕСТ проводить роботи з оцінки наявності/відсутності ГМО в харчових продуктах з оформленням сертифіката
«Без ГМО».

Генетично модифікований організм, живий змінений організм (ГМО) - будь-який організм, у якому генетичний матеріал був змінений за допомогою штучних прийомів переносу генів, які не відбуваються у природних умовах. Забороняється промислове виробництво та введення в обіг ГМО, а також продукції, виробленої із застосуванням ГМО, до їх державної реєстрації. (Стаття 15 Закону України від 31.05.2007 № 1103-V“ Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів”).

На сьогоднішній день жодної лінії ГМО в Україні не зареєстровано. Контроль відсутності ГМО проводиться при імпорті та експорті продукції.

Проведення робіт з оцінки наявності/відсутності ГМО в харчових продуктах з оформленням сертифіката «Без ГМО»

Роботи з оцінки наявності/відсутності ГМО в харчових продуктах з оформленням сертифіката «Без ГМО» в органі з сертифікації ДП “Укрметртестстандарт” проводяться науково-технічним відділом оцінки відповідності продукції УкрПРОДТЕСТу.

Роботи з оцінки наявності/відсутності ГМО в харчових продуктах з оформленням сертифіката «Без ГМО» в загальному випадку включають наступні етапи:

•подання та розгляд заявки на сертифікацію та опитувальної анкети;
аналіз комплекту документів, необхідних для проведення сертифікації продукції;
•прийняття рішення за заявкою із зазначенням схеми сертифікації;
•укладання договору на проведення науково-технічних робіт з сертифікації;
•оцінювання на відповідність заявленим вимогам згідно з обраною схемою сертифікації, в т.ч. аудит виробництва, оцінка системи управління, відбір, ідентифікація зразків продукції та їх випробування;
•аналіз одержаних результатів та прийняття рішення про можливість видачі сертифіката «Без ГМО»;
•оформлення сертифіката «Без ГМО», укладання сертифікаційного договору на право застосування сертифіката(ів) «Без ГМО», якщо це передбачено схемою сертифікації, та внесення інформації до Реєстру ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ»;
•інспектування сертифікованої продукції та її виробництва та/або системи управління.

 

Схеми (моделі), що застосовуються для оцінки наявності/відсутності ГМО в харчових продуктах з оформленням сертифіката «Без ГМО»

 

Детальніше 

 

 

 

ПЕРЕЛІК харчових продуктів, щодо яких здійснюється контроль вмісту генетично модифікованих організмів

ПЕРЕЛІК харчових продуктів, щодо яких здійснюється контроль вмісту генетично модифікованих організмів, затверджений наказом МОЗ України № 971 від 09.11.2010 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 13 грудня 2010 р. за № 1248/18543.

 

Нормативні та законодавчі акти, що стосуються

 

Детальніше 

 

 

 

 З питань проведення робіт для оформлення сертифіката «Без ГМО» звертатись: 

03143, м. Київ, вул. Метрологічна, 4, ДП “Укрметртестстандарт”, кімнати № 137, 140

 

Начальник науково-технічного відділу оцінки відповідності харчових продуктів, виробів, що контактують з харчовими продуктами, іграшок, парфумерно-косметичної продукції та продукції побутової хімії УкрПРОДТЕСТу
Терещенко Наталія Михайлівна,
тел. (044) 526-43-20, факс (044) 526-65-02, e-mail:   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Заступник начальника науково-технічного відділу оцінки відповідності харчових продуктів, виробів, що контактують з харчовими продуктами, іграшок, парфумерно-косметичної продукції та продукції побутової хімії УкрПРОДТЕСТу
Яковенко Оксана Миколаївна,
тел./факс (044) 526-65-02, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.